سوالات متداول

طرح پرسش     جستجو

نمایش 12 نتیجه
از 1
آیا برای افرادی که در سال های گذشته از تسهیلات بیمه تکمیلی استفاده نکرده اند، امتیازی قائل شده اید تا مبلغ بیشتری به ایشان پرداخت گردد. چون مبلغ بازپرداخت توسط بیمه پایه و تکمیلی نسبت به مبلغ پرداختی بیمار، به برخی از مراکز درمانی تفاوت زیادی دارد؟

در صورتی که قراردادها برای بیشتر از یک سال قابلیت تمدید داشته باشند پیشنهاد شما قابل اجراست. البته در مورد قراردادهای صندوقی مانند قرارداد صندوق بازنشستگی کشوری و شاغلین آموزش و پرورش تصمیم گیری بر عهده شرکت آتیه سازان  حافظ نبوده و پیشنهاد میبایست به بیمه گزار محترم انتقال داده شود.

کارشناس پاسخ دهنده: خیری 
تاریخ پاسخ به سؤال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
اینجانب کارمند شرکت خصوصی و دارای دفترچه بیمه پایه تامین اجتماعی هستم، آیا امکان برقراری پوشش بیمه تکمیلی آتیه سازان برای من و خانواده ام وجود دارد؟

 در مورد شاغلان شرکت ها، سازمان ها، نهادها، موسسات و یا سایر اشخاص حقوقی که متقاضی استفاده از پوشش درمان مکمل هستند یکی از شروط اصلی پوشش حداقل 70 درصد شاغلان مجموعه میباشد، البته به شرط اینکه تعداد شاغلان به همراه افراد خانواده کمتر از 50 نفر نباشند. ضمناً تخصصی بودن شرکت آتیه سازان حافظ در زمینه درمان باعث میشود در شرایط قرارداد کلیه پوشش های درمانی درخواستی متقاضیان محترم قابل بررسی باشد.

کارشناس پاسخ دهنده: خیری 
تاریخ پاسخ به سؤال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
با توجه به شلوغی شهرهای بزرگ مثل تهران و مشکل رفت و آمد جهت دریافت معرفینامه آیا امکان پذیرش بیمار در مراکز درمانی طرف قرارداد به شکل دیگری وجود دارد؟

 

پیشنهاد شما در دستور کار شرکت قرار دارد و تلاش بر این است با استقرار کارشناسان در تعدادی از بیمارستان ها صدور معرفی نامه در محل امکان پذیر شود.

کارشناس پاسخ دهنده: خیری 
تاریخ پاسخ به سؤال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
با توجه به نزدیک بودن زمان بازنشستگی اینجانب لطفا در مورد نحوه برقراری بیمه های تکمیلی آتیه سازان راهنمایی بفرمایید.

 

در صورتی که دارای دفترچه بیمه پایه سازمان بیمه سلامت ایران باشید باید پس از دریافت حکم بازنشستگی یا ازطریق سامانه اطلاعاتی بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان در سایت صندوق بازنشستگی کشوری و یا از طریق تماس با مرکز ارتباط با مشتریان بیمه آتیه سازان حافظ(23010230 الی 240)، از ورود نام خود در سامانه صندوق بازنشستگی کشوری اطمینان یابید وحداکثر ظرف مدت 3 ماه ازتاریخ صدور حکم برقراری حقوق باز نشستگی با در دست داشتن حکم بازنشستگی و مدارک شناسایی خود و کلیه افراد تحت تکفل به نزدیکترین شعبه اصلی آتیه سازان حافظ مراجعه کنید. در مورد بازنشستگان تأمین اجتماعی حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ صدور حکم بازنشستگی و یا مستمری بگیری صرفاً با نامه کتبی بیمه گذار (کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی) امکان برقراری پوشش بیمه تکمیلی وجود خواهد داشت .

کارشناس پاسخ دهنده: خیری 
تاریخ پاسخ به سؤال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
بازنشسته تامین اجتماعی هستم و دارای بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ برای بیمه کردن دخترم چه اقدامی باید انجام دهم؟

 

در صورت داشتن دفترچه بیمه تأمین اجتماعی و بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ برای اضافه نمودن فرزندان و یا سایر افراد تحت تکفل تا 30/11/1395 فرصت دارید. شما می توانید فرزندان قانونی خود را به شرط داشتن دفترچه بیمه پایه تأمین اجتماعی  وعدم ازدواج و عدم اشتغال به کار تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دهید. توجه داشته باشید یا باید کلیه فرزندان تحت تکفل خود را بیمه کنید و یا هیچیک از آنها را. در مورد فرزندان دختر متاهل در صورت طلاق یا فوت همسر می توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی شما قرار گیرند. برای ثبت نام میتوانید از طریق سایت www. Kabta.ir در تهران و یا مراجعه حضوری  به کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی در هرشهر اقدام نمائید.

 

کارشناس پاسخ دهنده: خیری 
تاریخ پاسخ به سؤال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
بازنشسته و دارای بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ هستم، پزشک معالج دستور بستری نوشته است با توجه به انتخاب بیمارستان طرف قرارداد بیمه آتیه سازان حافظ، لطفا روش استفاده از بیمه تکمیلی را توضیح دهید.

 

بیمه شده محترم، در صورتی که قصد بستری در یکی از بیمارستان های طرف قرارداد بیمه آتیه سازان حافظ را دارید باید حداکثر 5 روز قبل از تاریخ بستری با در دست داشتن دستور پزشک معالج که در آن علت بستری ذکر شده و حتما دارای مهر باشد به اضافه مدارک شناسایی و دفترچه بیمه متعلق به بیمه شده اصلی و بیمار، به یکی از شعب اصلی آتیه سازان حافظ در شهر مورد نظر برای بستری مراجعه و معرفی نامه دریافت کنید. لازم به ذکر است حضور خود بیمار برای دریافت معرفی نامه در اکثر اوقات ضروری نیست لطفا در مواردی نظیر اعمال جراحی توام با زیبایی، شکستگی ها، کاهش سطح هوشیاری، عفونت ها و یا بستری فرزندان تحت تکفل قبل از مراجعه به شعبه، با تماس با مرکز ارتباط با مشتریان بیمه آتیه سازان حافظ (23010230الی 40) در خصوص مدارک مورد نیاز و الزام حضور داشتن یا نداشتن خود بیمار، اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید.

کارشناس پاسخ دهنده: خیری 
تاریخ پاسخ به سؤال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
بازنشسته و دارای بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ هستم، قبض های پرداختی برای آزمایشات و سونوگرافی را چطور دریافت کنم؟

در صورتیکه بیمه تکمیلی شما آتیه سازان حافظ باشد، برای دریافت مبالغ هزینه شده خدمات سرپایی مثل آزمایش، سونوگرافی و کلیه خدمات ذکر شده در سایت در قسمت پاراکلینیکی، آزمایشات و اعمال مجاز سرپایی باید اصل قبض پرداختی به انضمام گزارش خدمت انجام شده و دفترچه بیمه حاوی دستور پزشک برای خدمت مذکور و مدارک شناسایی بیمه شده اصلی و بیمار را به یکی از نمایندگیهای شرکت بیمه آتیه سازان حافظ در تهران و یا شعب اصلی و نمایندگی ها در سایرشهرها تحویل دهید.

کارشناس پاسخ دهنده: خیری 
تاریخ پاسخ به سؤال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
برای دریافت هزینه داروهای شیمی درمانی از بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ چگونه باید عمل کرد؟

برای بیماران دارای بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ که شیمی درمانی میشوند و مبتلا به بیماری خاص هستند، ابتدا بایستی تشکیل پرونده بیماری خاص انجام شود، لذا با مراجعه به شعب بیمه آتیه سازان و دریافت فرم دارویی وارائه فرم به پزشک معالج، لیست داروها و زمان و نحوه مصرف آنها مشخص شده سپس با ارائه فرم پر شده و مدارک شناسایی (کارت ملی و شناسنامه) و دفترچه بیمه (بیمه شده اصلی و بیمار) و اصل پاتولوژی تشخیصی مهردار به هر یک از شعب اصلی آتیه سازان که پزشک معتمد داشته باشند اقدام به تشکیل پرونده نموده و پس از آن برای دریافت هزینه داروها، مطابق مفاد هرقرارداد و تعرفه ها راهنمایی خواهید شد.

کارشناس پاسخ دهنده: خیری 
تاریخ پاسخ به سؤال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
برای عمل جراحی در بیمارستان خصوصی بستری شده ام و کلیه هزینه ها را پرداخت کرده ام، با توجه به داشتن بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ، لطفا برای استفاده از بیمه تکمیلی و دریافت هزینه ها راهنمایی فرمایید.

بیمه شده محترم در صورتی که از مراکز خصوصی غیر طرف قرارداد بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ برای خدمات بستری استفاده کرده اید، پس از تسویه حساب با آن مرکز درمانی، اگر در صورت حساب دریافتی، سهم بیمه پایه لحاظ شده باشد، یعنی مرکز با بیمه پایه شما قرارداد داشته، می بایست اصل پرونده دریافتی از بیمارستان، همراه با مدارک شناسایی و دفترچه بیمه متعلق به بیمار و بیمه شده اصلی، به یکی از نمایندگی ها و یا شعب آتیه سازان حافظ ارائه نمائید و در صورت محاسبه نشدن سهم بیمه پایه در صورت حساب و نپذیرفتن دفترچه بیمه پایه توسط بیمارستان، پس از دریافت پرونده، ابتدا با مراجعه به بیمه پایه و تحویل مدارک، نسبت به دریافت بخشی از مبلغ اقدام نموده و سپس با در دست داشتن کپی پرونده دریافتی از بیمه پایه و مدارک شناسایی و دفترچه بیمه متعلق به بیمه شده اصلی و بیمار و گواهی مبلغ پرداختی بیمه پایه به یکی از نمایندگی ها و یا شعب آتیه سازان حافظ مراجعه نمائید.

 

کارشناس پاسخ دهنده: خیری 
تاریخ پاسخ به سؤال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ را دارم چطور میتوانم از لیست مبالغ پرداختی شما مطلع شوم؟

با مراجعه به سایت بیمه آتیه سازان حافظ و مشاهده صفحه اصلی میتوانید لینکهای مربوط به سامانه اطلاع رسانی هزینه ها و معرفی نامه های هر قرارداد ویا سامانه اطلاع رسانی هزینه ها وبیمه شدگان افراد تحت تکفل کلیه قراردادها را انتخاب کرده و با وارد کردن اطلاعات خواسته شده به اطلاعات موردنیاز دسترسی یابید. در مورد دریافت کد رایانه میتوانید از طریق تماس با مرکز ارتباط با مشتریان (23010230الی40 ) اقدام نمائید.

کارشناس پاسخ دهنده: خیری 
تاریخ پاسخ به سؤال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
کارمند شرکت خصوصی بوده ام و حدود 2 ماه پیش بازنشسته شده ام . در حال حاضر دفترچه بیمه تامین اجتماعی دارم برای استفاده از بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ چه باید کرد؟

در صورت داشتن دفترچه بیمه تأمین اجتماعی در قرارداد جدید (95-96) صندوق بازنشستگان تأمین اجتماعی، در تهران از طریق مراجعه به سایت www.kabta.ir و یا مراجعه حضوری به کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی شهر محل سکونت خود حداکثر تا تاریخ 30/11/95 میتوانید اقدام به ثبت نام نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. برای اطمینان از وارد شدن  نامتان  در لیست بیمه آتیه سازان حافظ حدود یکماه پس از ثبت نام و مشاهده کسر اولین مبلغ از فیش حقوقی از طریق تماس با واحد ارتباط با مشتریان (23010230الی 40) و یا هریک از شعب آتیه سازان اطلاعات لازم را کسب نمائید.در صورتیکه تاریخ بازنشستگی شما در این قرارداد بعد از زمان ذکر شده باشد(30/11/95) می بایست جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد ارتباط با مشتریان تماس حاصل نمائید.

 

کارشناس پاسخ دهنده: خیری 
تاریخ پاسخ به سؤال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
مادرم بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ را دارد و تاریخ حواله ایشان گذشته است با مراجعه به بانک نمیتوانیم مبلغ را دریافت کنیم. لطفا راهنمایی بفرمایید؟

ابتدا از طریق تماس با مرکز ارتباط با مشتریان (23010230الی 40 ) از وضعیت حواله آگاهی یافته و در صورتیکه حواله مربوط به قرارداد بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی باشد و در تهران صادر شده باشد میتوانید تلفنی از طریق مرکز ذکر شده اقدام به تمدید آن نمائید. در شهرستان ها با مراجعه به شعب و یا نمایندگی های بیمه آتیه سازان امکان تمدید حواله بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی وجود دارد. تمدید حواله های مربوط به قرارداد صندوق بازنشستگی کشوری از طریق مراجعه به صندوق و یا ناظرین سازمان مستقر در شعب اصلی آتیه سازان حافظ امکان پذیر است.

کارشناس پاسخ دهنده: خیری 
تاریخ پاسخ به سؤال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
نمایش 12 نتیجه
از 1